کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
نکات مهم ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در ونک
نکات مهم ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 12, 2019
کشیدن تخصی دندان عقل در متخصص دندان پزشکی در ونک
کشیدن تخصصی دندان عقل در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 13, 2019

معرفی پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران غیر متحرک که به آن روکش دندان هم اطلاق می شود یک سرپوش ساخته  شده سرامیک یا انواع مواد فلزی سخت می باشد (در بعضی موارد ترکیبی از این دو چیز هستند).

رویه دندان با خراب شدن مقدار حجیم روی دندان ها قرار می گیرد. روکش زمانی که روی دندان گذاشته می شود از دندان در مقابل خورد شدن محافظت می کند و باعث قشنگی زیادتر شدن آن ها می شود. خوبی های روکش کردن دندان روش های درمانی با روکش، در برخی اوقات که تاج دندان دچار خراب شدن های ناشی از پوسیده شدن گسترده، ضربات، خوردشدگی یا ضعیف شدن ساختار دندان بعد از درمان ریشه شده باشد، مورد لزوم می باشد.

پیدا کردن پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران و تشخیص متخصص دندان پزشکی در شرق تهران در روکش‌گذاری دندان بعد از درمان ریشه، نقش اساسی را ایفا می کند . اصلی ترین ویژگی دندان در قابل خورد شدن و نیز حفظ سلامت بخش های اطراف دندان می باشد، اما درکل 2 تا 3.5 میلی‌متر از نسج دندان، در طول پروسه ترمیم تراش می‌خورد و اهمیت حفاظت از آن را برای پیشگیری از پوسیدگی دوباره چند برابر می‌نماید.

ضررهای پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران روکش کردن دندان از قول دکتر حمیدرضا شیشه گر در پروسه خوب شدن دندان، ماده درست کننده بین بخش های باقیمانده دندان قرار می‌گیرد و به حفظ شکل و همب

ستگی دندان در مقابل شکستگی کمک می‌کند و همین شکل ظاهری قشنگ به دندان می دهد.

دکتر حمیدرضا شیشه گر متخصص دندان پزشکی در شرق تهران در ادامه بیان کردند

اما نکته اساسی اینجاست که روش های خوب شدن ترمیمی نه‌تنها ضرورت حفاظت از دندان‌ها را برای پیشگیری از پوسیدگی دوباره چند‌برابر می‌نماید، بلکه تصمیم برای روکش‌گذاری و درمان‌های ترمیمی هم در بعضی موارد تحت تاثیر شناخت های غیر صحیح دندانپزشک رخ دادن آسیب‌های جدی به‌تنها عضو غیر قابل ترمیم خودکار بدن منجر می‌شود.

روکش دندان درست است که در برخی موضوعات، پس از درمان ریشه در بخش حفظ شکل تاج دندان، روکش‌گذاری مورد نیاز است، اما با ناراحتی باید بیان داشت که بعضی متخصصان دندانپزشکی حتی نسوج غیر خراب را نیز پس از درمان ریشه به جهت روکش‌گذاری هدایت می نماید و با تراش‌ خوردن غیر مورد لزوم دندان، عمر خوب آن را کم می‌کنند.

متخصصان دندان پزشکی بیان می دارند پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران این تصور که به طور همیشگی برای محکم شدن بیشتر دندان باید پی روکش برویم، صحیح نمی باشد. پر اهمیت ترین اشتباه روکش، تراش‌ دندان می باشد و با توجه به این‌که طول عمر وسطی روکش‌های غیر ساده بین هفت تا یازده سال می باشد، در طولانی مدت طول عمر دندان کم خواهد شد.

در نهایت پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران روکش موقعی توصیه می‌شود که نسج سالم باقیمانده دندان مقدار زیادی کوچک شده باشد. دکتر حمیدرضا شیشه گر متخصص دندان پزشکی در شرق تهران در ادامه بیان می کنند: به طور کلی باید این مسئله را به به یاد داشته باشیم که روکش ها به این دلیل که در کنار لثه یا در زیر آن قرار می گیرند باعث ورم شدگی و سرخی لثه ها می شوند، به این دلیل که لثه با سنج درست دندان درست شدگی بیشتری دارد و سنج خوب دندان در زمان ترمیم حفظ می شود اما زمانی که شما دندان های خود را با این کار مزین می نمائید سنج دندان تراشیده می شود.

احتیاج به پر کردگی

به هر حال هر دندانی که همبستگی تاجش را از کم میبیند و احتیاج به پرکردن پیدا می‌کند هم نیاز به مراقبت زیادتری نسبت به دندان‌های غیر کامل شده دارد. احتیاج این مراقبت برای دندان روکش شده زیاد می باشد، به دلیل این که در اکثر موارد، فاصله به وجود آمده فی ما بین لبه دندان و روکش قابلیت این را دارد باعث ماندن چیز های خوراکی و پوسیدگی دوباره در این مکان ایجاد شده، شود.

نوع های مختلف پروتز دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران : روکش های اروپایی و فلز روکش های چینی و فلزی روکش های آمریکایی هستند که درون آن ها از فلز به وجود آمده است و سطح غیر درونی آن از جنس چینی می باشد و درکل در پشت روکش ها لبه های فلزی موجود است که به گذر زمان و با تحلیل لثه ها امکان دارد لبه های فلزی پیدا شوند.

در گذر زمان به علت تحلیل رفتن امکان دارد لبه های فلزی تیره یا آبی شده ،دید بد رنگی در لثه به وجود آورد .در کل رنگ چینی در این پروسه غیر کدری کوچک تری نسبت به ساختار حقیقی دندان داراست .

ماندگاری این روکش ها در وضعیتی که حالت بهداشت دهانمریض مناسب باشد ،مطلوب است. روکش های آمریکایی و طلا در این روکش ها بخش درونی روکش که در تماس با بافت دندان می باشد از طلا و لایه غیر درونی آنها از چینی به وجود آمده است. طلا به علت حواصل خاص خود برترین ماده در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران حساب می شود.

به هیچ عنوان خوردشدگی یا تغییر رنگ در این روکش ها در منطقه های مقابل لثه به وجود نمی آید. یکی شدن طلا با بافت دندان بسیار مناسب می باشد و حتی درگذر روزگار با فشارهای جویدن خوب می شود . این روکش ها از لحاظ دوام، بسیار خوب حساب می شوند.

نکات مهم ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در ونک

مزایا و معایب ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *