کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
توضیح جراحی فک و لثه در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
توضیح جراحی فک و لثه در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 19, 2019
ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 20, 2019
Show all
وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک

توضیح وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک

ارتودنسی وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک به صاف و مرتب کردن دندان‌های کج و انحراف یافته فک و صورت کمک می‌کند. از بهترین ابزارهای ارتودنسی برای رسیدن به این هدف، وسیع کننده کام می باشد.

 این وسیله ارتودنسی شدت بعضی مشکلات فک و دندان را کاهش می دهد یا به طور کامل ازبین می برد. وسیع کننده کام که از طریق بوجود آوردن فضای کافی برای دندان‌ها حاصل می‌شود، اثر می گذارد.

نحوه عملکرد وسیع کننده کام، اِعمال کشش ملایم در خط میانی سقف دهانو در نتیجه تحریک و تولید سلول‌های استخوانی و پهن شدن فک است. برای تأثیر گذاری بیشتر این وسیله رشد کلیدی می‌باشد.

وسیع کننده کام چه مشکلاتی را حل میکند

“کراس بایت”به وضعیتی که درآن دندان‌های بالایی به سطحپ شتی دندان‌های پایینی خیلی نزدیک باشند کراس بایت گفته می‌شود. در کراس بایت فک بالا کوچک است.

به علت وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک کمبود فضای کافی دردهان،دندان‌ها نمی‌توانند همراه با هم بیرون بیایند پس کج شده و از موقعیت نامناسبی بیرون میزنند. نامرتب بودن دندان‌ها را می‌توان با وسیع کننده کام درست کرد چرا که فضای کافی در قوس دندانی ایجاد می‌شود و دیگر نیازی به کشیدن دندان نیست.

مشکل وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک در نفس کشیدن زمانی اتفاق می افتدکه زمان مناسبی به وجود بیاید.

نحوه کارکرد وسیع کننده فک بالا و پایین چگونه است

به گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک، دندان‌های شیری بین پنج تا دوازده سالگی با دندان‌های دائمی جا به جا می‌شوند. متاسفانه همه کودکان فضای کافی در دهان ندارند که دندان‌های دائمی آنها در جایگاه مناسب بیرون بزند. این باعث ناهمراستایی دندان‌ها می‌شود.

  • وسیع کننده فک بالا

وسیع کننده فک بالا با ایجاد کشش در غضروف و استخوان دهان عمل می‌کند. عالی ترین زمان اثر گذاریاین وسیله بین سیزده و هیجده ‌سالگی است. این وسیله اغلب با حلقه فلزی به دندانهای آسیاب متصل می‌شود.

اغلب از نوع ثابت این وسیله استفاده می‌شود اما بعضی اوقات امکان دارد از انواع غیر ثابت آن نیز استفاده شود. وسیع کننده کام یک پیچ در وسط بدنه دارد که با کلید مخصوص پیچانده شده و فعال می‌شود.

هنگامی که وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک پیچ وسیع کننده چرخانده می‌شود، کشش در خط میانی کام ایجاد می‌شود به‌ صورتی ‌که دو نیمه راست و چپ قوس دندانی به سمت دور شدن از هم حرکت می‌کنند و فضای خالی کوچکی در وسط بالای دهان بوجود می آید.

این فرایند ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. در این مدت ممکن است متوجه شوید بین دندان‌های جلویی بالایی فاصله افتاده است. این ویژگی نشان دهنده عملکرد این دستگاه می باشد.

  • وسیع کننده فک پایین

عملکرد وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک این قسمت اصلا شباهتی به مورد ذکر شده در بالاندارد. وسیع کننده فک پایین تنها دندان‌ها را حرکت می‌دهد و نمی‌تواند استخوان فک را حرکت دهد. وسیع کننده فک پایین بیشتر دندان‌هایی را که به سمت داخل انحراف دارند صاف می‌کند.

برای این منظور باید بافت لثه و استخوان کافی اطراف ریشه دندان باشد. در غیر این صورت ممکن است لازم باشد دندان هایی کشیده شود.

توضیح جراحی فک و لثه در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

موارد ابتدایی مواجهه با درد دندان ها در متخصص دندان پزشکی در ونک

درمان درد دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *