کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
وسایل دندان پزشکی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
وسایل دندان پزشکی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
مارس 25, 2019
شغل متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
شغل متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
مارس 26, 2019
Show all
وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک

آینه دهان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

ابزارهای متخصص دندان پزشکی در ونک ابزار شاید کم ترس‌ترین لوازم دندانپزشکی است اما با این وجود ابزار مهمی می باشد. آینه دهانی یک آینه کوچک است که یک دسته فلزی دارد. این ابزار دو کاربرد دارد. ابتدا این که دندانپزشک با استفاده از آن می‌تواند داخل تمام دهان را مشاهده کرده و معمولاً می‌تواند به مشاهده قسمت‌هایی که پیچیدگی‌های فیزیکی دارد کمک کند.

با بهره بردن از وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک این آینه پیدا کردن پوسیدگی دندان و مشکلات مورد احتمال دیگر دهان راحت‌تر است که در صورت استفاده نکردن از این ابزار قابل شناسایی نیستند. ثانیاً این ابزار به دندانپزشک کمک می‌کند که بدون استفاده از دست، زبان شما را جابه‌جا کرده یا آن را به سمت داخل گونه‌های شما هدایت کند.

انبرک دندانپزشکی

انبرک دندانپزشکی وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک که به آن کاوشگر دندان هم می گویند یکی از ابزار ترسناک دندانپزشکی است اما برای یافتن نشانه های پوسیدگی‌های دندانی یا مریضی های لثه مفید است. این ابزار یک دسته بلند و قلاب تیزی در سر آن دارد.

اسکالر

در حالی که انبرک دندانپزشکی وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک برای از بین بردن جرم‌ها و پلاک‌های مختصر دندانی به کار برده می‌شود، اسکالر برای برداشتن جرم‌ها و پلاک‌های جمع شده بزرگ‌تر به کار برده می‌شود.

اکثر بیماران که به جرم‌گیری نیاز دارند، مشکلات شدیدتری در لثه دارند اما همه افراد مراحلی از انباشتگی جرم‌ها و پلاک‌ها را روی دندان خود دارند. هنگامی که شما می‌خورید و می‌آشامید، ذرات ریز مانند شکرها و اسیدها به دندان‌های شما می‌چسبند و باکتری‌ها ایجاد می‌شوند. این باکتری‌های برای دندان ضرر دارند و باعث پوسیدگی دندان می‌شوند.

با این که بامسواک کردن و کشیدن نخ دندان می‌توان برخی از این پلاک‌ها را تمیز کرد اما در برخی موارد برای پاک کردن جرم‌های روی دندان باید از این ابزار کمک گرفت. با کمک اسکالر می‌تواند پلاک‌ها را تراشید و در حالی که این کار لزوماً راحت نیست می‌تواند از افتادن و از دست دادن دندان به دلیل پوسیدگی جلوگیری کند.

مکنده بزاق یا تجهیزات ساکشن

برخلاف وسایل دیگر دندانپزشکی وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک، مکنده بزاق یکی از لوازم دندانپزشکی می باشد که کنار آمدن با آن راحت‌تر است و در بسیاری از مواقع نیز باعث خنده می‌شود. زمانی که دندانپزشک در حال معاینه دهان شما است غالباً به یک فضای خشک نیاز دارد.

تجهیزات دندانپزشکی ساکشن یک لوله بلند می باشد که به یک دستگاه مکنده متصل بوده و بزاق را از دهان شما خارج می‌کند. شما امکان دارد صدای دستگاه ساکشن را بشنوید و سر دستگاه را داخل گونه‌های یا روی زبان خود احساس کنید اما این چیزی نیست که باعث ترس شما شود.

در زمان انجام فرایندهای دندانپزشکی  ممکن است نیاز باشد که دندانپزشک از آب در دهان شما استفاده کند و در این موارد شما باید مکرراً دهان خود را ببندید تا دستگاه بتواند آب جمع شده در دهان شما را از آن خارج کند.

دریل دندانپزشکی

شاید بدترین تجهیزات  وسایل متخصص دندان پزشکی در ونک دندانپزشکی دریل آن باشد صدای این دریل باعث ترس زیاد بیمار می‌شود. به هر حال، مؤثرترین روش این است که قبل از استفاده از دریل، حفره‌های دندانی را پر کنید.

این وسیله الکتریکی با سرعت 250 هزار دور در دقیقه می‌چرخد و آب را در دهان شما می‌پاشد. اگر در هنگام دریل کردن دندان آب پاشیده نشود باعث آسیب‌دیدگی دندان شما می‌شود.

در حالی که بهره بردن از دریل دندانپزشکی به دلیل لرزشی که در دندان‌های شما ایجاد می‌نماید ناراحت‌کننده و آزاردهنده است اما معمولاً در زمانی که دندان‌های شما به طور موضعی بی‌حس شده باشند شما متوجه درد نخواهید شد.

وسایل دندان پزشکی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

روش صحیح مسواک زدن متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *