کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 9, 2019
ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 10, 2019
Show all
عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

علت های مختلف زردی دندان؛ عوامل داخلی

متفاوت شدن عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک رنگ و زردی دندان به خاطر علل درونی، در ساختمان درونی دندان به وجود می آید. بعضی از اقلام پزشکی قابلیت این را دارند تا باعث لکه‌های ذاتی بر ظاهر دندان شوند.

در خردسالان مصرف آنتی بیوتیک، تتراسایکلین یا داکسی سایکلین تا پیش از 10سالگی، قابلیت این را دارد تا باعث تغییر رنگ دندان به زرد و قهوه‌ای شود. استفاده از تتراسایکلین در بانوان باردار پس از 5 ماهگی و خانم‌هایی که بچه شیر می‌دهند، باعث تغییر رنگ دندان نوزادان می‌شود.

پشت سرگذاشتن عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک دوره شیمی‌درمانی و پرتو درمانی قسمت های فوقانی بدن قابلیت این را دارد تا علت تغییر رنگ دندان شود. حتی داروهای رایجی مثل آنتی‌هیستامین، ضد افسردگی و مواد پزشکی فشار خون می‌توانند دندان را زرد کنند.

بدین صورت فلوراید که به علت توانایی زیاد می‌تواند از پوسیدگی دندان پیشگیری کند نیز می‌‌تواند به دلیل مقدار زیاد مواد معدنی بر رنگ دندان موثر باشد. مقدار زیاد فلوراید باعث فلوئوروزیس دندانی هم می تواند بشود.

فلوئوروزیس خطوط و لکه‌های سفید و قهوه‌ای بر روی دندان می باشد که در دندان‌های تحتانی بیشتر به وجود می آید می‌شوند. استفاده زیاد از حد از مواد شست و شو دهده دهان حاوی فلوراید و خمیردندان دارای فلوراید باعث این مورد در سنین متفاوت و حتی نابودی میزان زیادی از مینای دندان شود که این خود باعث مشکلات دندانی در سال های بعد می‌شود.

لوازم عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

بعضی عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک از لوازم مراقبت‌های دندان هم قابلیت این را دارند تا باعث تغییر رنگ در دندان‌ها بشوند؛ مانند آمالگام (Amalgam) که برای پر کردگی دندان استفاده می‌شود. همان پرکردگی‌های رنگ سیلور رنگ تیره دندان که به مرور تایم بر روی رنگ خود دندان نیز موثر است و رنگ دندان را به سمت سیاه شدن می کشاند.

به غیر از عوامل درونی و بیرونی عوامل جانبی مثل ژنتیک، پیری، بیماری و ضرب خوردگی نیز هم در تغییر رنگ و زردی دندان تاثیر گذار است. بر طبق آخرین مطالعات عللی برای تمایل به زرد شدن دندان در برخی اشخاص وجود دارد. نخستین علت  ژنتیک است.

همان گونه که به طور ژنتیک مینای دندان بعضی اشخاص از منظر ظاهری براق‌تر و مقاوم‌تر است، بعضی دیگر به شکل مادرزاد دندان‌های زردتر یا سفیدتری نسبت به سایر اشخاص دارا می باشند. قسمتی از این مبحث به مقدار کلفتی مینای دندان ربط دارد .

مینای دندان به طور کامل شفاف نمی باشد و به همین علت اگر دندان شما لایه نازکی از مینای دندان داراست رنگ عاج دندان شما که به شکل طبیعی زرد رنگ است مشخص می‌شود.

تاثیر افزایش سن در زردی دندان

افزایش عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک سن قابلیت این را دارد تا رنگ دندان شما را سیاه نماید. زمانی که سن شما افزایش پیدا می کند لایه بیرونی مینای دندان‌ به مرور زمان از بین می‌رود و نازک می‌شود و این مبحث باعث می‌شود رنگ دندان شما زیادتر زرد شود.

برترین راه جلوگیری از نازک شدن دندان کنترل مقدار بزاق دهان می باشد. ترشح بزاق دهان به شکل و نحوه طبیعی ذرات غذا و پلاک را از روی دندان ازبین می برد. همچنین بهره بردن به اندازه از فلوراید هم قابلیت این را دارد تا در این موضوع تاثیر گذار باشد.

پس به مقدار کافی آب مصرف نمائید و اگر دهان‌تان عالبا خشک می باشد با متخصص دندان پزشکی در ونک برای درمان خشکی دهان صحبت کنید؛ همچنین با توجه به سن و نوع دندان خود، از متخصص دندان پزشکی در ونک خود در مورد مقدار استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید در طول روز مواردی را بیان دارید تا از نازک شدن مینای دندان خود پیشگیری نمائید.

زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

عوارض نگین دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *