کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
عوارض نگین دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
عوارض نگین دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 8, 2019
عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 9, 2019
Show all
زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

علت زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

برخی مسائل زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران غیر درونی بر روی سطح مینای دندان که محکم ترین لایه بیرونی دندان می باشد تاثیر گذار است. مینای دندان قابلیت این را دارد به سادگی لک شود و تغییر رنگ دهد اما از شانس خوب این لک‌ها به راحتی هم از نابود می شوند و قابل درست شدن می باشند به شرطی که هر چه سریع تر برای از بین بردن آن‌ها اقدام کنیم.

دلیل نخست  زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران سبک زندگی می باشد. بر اساس بروزتزین تحقیقات: استعمال دخانیات و مصرف قهوه و چای، بزرگترین علل زردی دندان می باشند. قطران و نیکوتین حاضر در تنباکو مواد شیمیایی می باشند که باعث به وجود آمدن لکه‌های زرد بر روی مینای دندان اشخاص سیگاری می‌شوند.

تاثیر غذاها و نوشیدنی ها بر زردی دندان

به شکلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران توانایی این را خواهیم داشت تا بیا کنیم هر غذا یا نوشیدنی که قابلیت این را دارد که بر روی لباس لک ایجاد کند، می‌تواند روی دندان هم باعث به وجود آمدن لکه های زرد بشود.

علت خوراکی ها و نوشیدنی‌هایی که دارای رنگ سیاه می باشند، شامل نوشابه، شکلات، سس‌های تیره (مثل سس سویا، سرکه بالزامیک، سس ماکارانی یا سس کچاپ) و سیفیجات و میوه‌هایی مثل انواع خانواده های انگور، زمیوه های قرمز و تابستانی مثل گیلاس، آلبالو، انار و لبو،دارای رنگدانه های بسیار عظیمی می باشند که قابلیت این را دارند بر روی مینای دندان باقی بمانند. اسنک های دارای رنگ شیمیایی هم جزو خوراکی‌‌هایی می باشند که آثارش بر روی مینای دندان باقی می‌ماند.

خوراکی ها و نوشیدنی‌های اسیدی هم با ازبین رفتن مینای دندان، جذب رنگدانه‌های خوراکی ها که باعث زردی دندان می‌‌شوند را بر سطح دندان آسان‌تر می‌کنند.ماده ای به نام تانن (Tannin) با نام فارسی «گسه» که در انواع چای، سماق و سیب نارس وجود دارد، نیز کمک می‌کند تا رنگدانه‌ها به سادگی به مینای دندان بچسبند و در آخر باعث زردی و تغییر رنگ دندان شوند.

اما مطالعاتی برای زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران  که در چند سال گذشته در این زمینه در مجله رسمی دهان و دندان به چاپ رسید، خبر فوق العاده عالی به طرفداران چای داد که اضافه کردن مقداری شیر به چای، احتمال ایجاد لک روی دندان را ازبین می برد. این مورد به علت پروتیین موجود در شیر می باشد که می‌تواند این خاصیت تانن را ازبین ببرد.

عوارض نگین دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

نگین دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *