کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 9, 2019
ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 10, 2019
Show all
ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

مینای دندان که روی دندان های ما را پوشش می دهد به عنوانمحکم ترین ماده در تمام بدن ما شناخته شده است.

سخت ترین مواد حفاظت کننده

برای ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران یک دندان از دو قسمت متشکل می باشد: تاج دندان، قسمت قابل مشاهده دندان است که از لثه و ریشه عبور می کند.تاج به وسیلۀ مینا پوشش داده شده است.

پایین مینا، عاجی موجود است که شبیه به استخوان می باشد. عاج، مغز دندان را محاصره می نماید. مغز دندان منطقه ای می باشد که رگ های خونی، اعصاب و بافت ربط دهنده، در آن وجود دارد.

مینا که تاج را تحت پوشش خود قرار می دهد و وظیفۀ مراقبت از دندان را عهده دار است. مینا از شبکۀ معدنی بسیار متراکم کریستالی و از جنس هیدروکسی آپاتیت کلسیم به وجود آمده است، مینا سخت ترین مادۀ موجود در بدن می باشد.

در عوض، در موقع آسیب دیدن، قابلیت تولید دوباره اش کم می کند. و این در حالی می باشد که مینا با گذشت زمان فرسوده شده و ازبین می رود، این از دست دادن املاح می باشد که باعث ازبین رفتن بیشتر و جراحت های دیگری می شود. در حقیقت، هرشکل کم شدن کیفیت مینا، حملۀ باکتری ها را ساده می کند و پوسیدگی به وجود می آید.

این مساله ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران را مورد توجه خودتان قرار بدهید که از دست دادن املاح مینا به دلیل خوردن مواد قندی (آب نبات، نوشیدنی های شیرین، سودا، آبمیوه و…) با سرعت زیادی رو به رو شده و دارای فساد گسترده می شود.

در این شکل باکتری ها از قندها و اسیدها که مینا را تضعیف می کند، تغذیه می کنند. بزاق نقش اساسی برای مقابله با از کم شدن املاح بازی می کند به علت این که باعث کاهش قندها و اسیدها می شود.

عواملی که باعث تضعیف و حساسیت مینای دهان می شوند ؟

سن شما برای ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران و رو به پیری رفتن می تواند از عوامل اصلی این موضوع باشد.

استفاده از نوشیدنی ها و مواد غذایی که خیلی زیاد شیرین هستند و دارای مواد قندی می باشند.

حساسیت و تضعیف آن می تواند بنا بر دلایل مقابل نیز باشد: کمبود ویتامین D و عفونتی که از خردسالی تا تشکیل دندان های دائمی به طول بینجامد (سرخک، آبله مرغان).

بالا آوردن های پرتکرار، که ترشحات اسیدی معده را وارد دهان می نماید. و این در حالی می باشد که اسیدهای معده نیز باعث سریع شدن روند از دست دادن املاح مینا، می شوند.

کلر هم قابلیت این را دارد تا به حساس شدن دندان و در حاصل از دست دادن املاح یاری کند. بعضی زمان ها این مورد در بین شناگران حرفه ای که مدت زمان زیادی را در آب کلردار استخرها، سپری می نمایند، مشاهده می شود.

بروکسیسم ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران (دندان غروچه) هم اندازه و مقدار فرسودگی مینای دندان را به کمک پدیده ای کاملاً مکانیکی سرعت می بخشد.

و البته، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان که زمان تماس مینای دندان و اسیدها را زیاد می کند، نیز در این طبقه بندی قرار می گیرد.

عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *