کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 11, 2019
مزایا و معایب ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
مزایا و معایب ایمپلنت در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 12, 2019
Show all
بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

برترین شکل پرکردگی چه گزینه ای می باشد؟

برای بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک این را نمی شود بیان کرد که کدام پر کردگی مناسب ترین نوع آن می باشد. تشخیص برترین پرکردگی برای هر شخص بر گردن متخصص دندان پزشکی در ونک بوده و به عوامل مختلفی وابسته می باشد مثل: سطح پوسیدگی دندان، دارا بودن آلرژی به مواد متفاوت، وضعیت دندان ازبین رفته و همینطور قیمت انواع پرکردگی. در این بخش به بررسی انواع پر کردگی خواهیم پرداخت

معرفی آمالگام

امکان دارد بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک تصور کنید که پر کردگی های آمالگام فقط در گذشته استفاده می شده است. براساس گزارشات سازمان غذا و دارو، زیاد تر از ۱۵۰ سال است که متخصصان دندان پزشکی از این نوع پر کردگی بهره برداری می نمایند.

همانگونه که از نام آن معلوم می باشد،آلمالگام ترکیبی از انواع فلز می باشد که به طور معمول دارای حدود ۵۰ درصد جیوه، به همراه با قلع، مس، نقره و روی می باشد.

آمالگام در مقایسه با دیگر پرکردگی ها مزیت های زیادی دارد که می توان به قیمت کم تر، محکم بودن و دوام زیادتر آن اشاره کرد. البته آمالگام ها بدون ایراد نمی باشند و معایبی نیز داراهستند. آنها در شروع نقره ای می باشند اما به مرور زمان سیاه تر می شوند و در موقع باز کردن دهان سریع قابل تشخیص هستند.

همچنین بر اساس گزارش سازمان غذا و دارو، سطح جیوه ی وجود داشته در آمالگام فقط برای اشخاص بالای ۶ سال استاندارد می باشد و امکان دارد برخی افراد علاقه ای به داشتن پر کردگی های این شکلی دارا  نباشند.

کامپوزیت دندان

این موارد بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک ترمیمی کامپوزیتی به طور معمول از جنس شیشه های پودری و رزین اکریلیک می باشد و دارای منفعت های زیادی هست. یکی از این مزیت ها امکان تغییر رنگ کامپوزیت بر طبق رنگ دندان طبیعی مریض است که باعث واقعی تر شدن دید پرکردگی در دهان می شود.

در حالی که اکثر اشخاص خواهان داشتن لبخندی طبیعی هستند، این نوع پرکردگی ها در بین مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. شایان ذکر است که این نوع پرکردگی به طور دائمی هم نمی تواند انتخاب مناسبی باشد. به گزارش دکتر حمیدرضا شیشه گر، ماده های تشکیل دهنده ی کامپوزیت نسبت به ترکیبات فلزی که ماده ی سازنده آمالگام حساب شده اند، تداوم کمتری دارند.

بنابراین طول عمر خوب یک پرکردگی کامپوزیتی به اندازه دیگر پرکردگی ها نمی باشد. این پرکردگی ها به علت ریز بودن برترین گزینه برای دندان هایی می باشد که در زمان خوردن مواد خوراکی، مقدار سطح وسطی از فشار را متحمل است و برای دندان هایی که نقش مورد توجحی را در جویدن بازی می کنند مناسب نیست.

پرکردن دندان با استفاده از طلا

برای بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک پرکردگی های با استفاده طلا یکی از سفت ترین و بادوام ترین نوع پرکردگی ها می باشد و اساس گزارش سازمان غذا و دارو، این موارد قابلیت این را دارند بیش از سی سال عمر کنند. البته این مورد پر هزینه است و پرکردگی هایربا استفاده از طلا از پر هزینه ترین پرکردگی ها می باشند. از بخشی که پرکردنگی های با استفاده از فلز های طلا و دیگرفلز ها معمولا ترمیم های غیر مستقیم هستند، مریض می بایست زمان زیاد تری را در مطب متخصص دندان پزشکی در ونک انتظار بکشد.

حفاظت از دندان های پر شده

بعد از پرکردن، دندان امکان دارد حساس شده و دچار درد خفیفی است اما بعد از تایم کوتاهی کم می شود. در کل بعد از کامل دندان نمی بایست از رسیدگی به دهان و دندان خود دوری کنید و از محصولاتی بهره برداری نمائید که به دندان های مخصوصی ربط دارند.

بهرین تایم برای پرکردن های دندان چه زمانی است

این موضوع بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک واضح است که پر کردگی ها بدون ترمیم هم قابلیت این را دارند تا سالیان سال دوام بیاورند اما امکان دارد به مرور زمان به علت جویدن خوراکی ها فرسوده شوند. در حالتی که عادات هایی مثل دندان قروچه و سایش دندان ها را دارا می باشید پر کردگی هایتان سریع تر دچار فرسودگی شده و باید ترمیم شوند.

اگر موارد بهترین روش پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک از فرسودگی مثل ترَک در پر کردگی ها دیدید با سرعت زیاد به پزشکتان مراجعه نمائید تا پر کردگی تان درست بشوند.

در حالتی که بعد از ازبین رفتن پر کردگی به متخصص دندان پزشکی در ونک نروید و با همان دندان غذا بخورید، امکان دارد دندانتان دچار شکاف شود و احتیاج به درست شدن  و درمان های پیچیده تر باشد که بسیار پرهزینه می باشند. اگردور پر کردگی ها ازبین رفته یا کرم خورده شود،امکان دارد دندان پزشکتان برای درست کردن دندان از روکش به جای پر کردگی دوم بهره ببرد.

پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *