کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 10, 2019
پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
پرکردن دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
آوریل 11, 2019
Show all
ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

چه عواقبی در اثر از بین رفتن مینای دندان برای ما به وجود خواهد آمد؟

ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک ميناي دندان سفت ترين و پر محتوا ترين ماده معدني وجود داشته در بدن می باشد، اما اين به آن معنا نمی باشد که ميناي دندان به هیچ وجه خراب نشود. تغذيه و سلامت دندان ارتباط نزدیکی با هم دارد. براي اين که قابلیت و توانایی این را داشته باشید از ماده مغذي مواد غذايي بهره مند شويد، احتیاج به دندان هاي بدون مشکل و سلامت براي جويدن داريد.
رایج ترین عارضه ضرر خوردگی مینای دندان حساس شدن دندان می باشد. به دلیل کم شدن لایه محافظ، دندانها نسبت به گرما و سرما (به طور مثال زمان غذا خوردن یا مسواک زدن یا قرار گرفتن خط لثه در معرض هوا) حساس می شوند.

علت زرد شدن دندان

با فرسایش مینا ، دندانها به چشم ما زرد می آیند. در حقیقت در این وضعیت لایه مینا به اندازه ای نازک شده است که لایه عاج (دنتین) که در زیر آن قرار گرفته است و زرد رنگ است، مشاهده می شود.

عدم تساوی لبه دندان ها

زمانی که ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک مینا ازبین می رود، لبه های دندان زبر شده و به صورت غیز صافی در می آیند. این وضعیت  به طور معمول باعث لب پریدگی و ترک خوردگی دندانها می شود.

به وجود آمدن لکه های روشن و براق بر روی قسمت مختلف دندان ها

لکه های صاف و براق در دندانها بیانگر فرسایش و نابودی مواد معدنی می باشند. به وجود آمدن پوسیدگی دندان (بخش سیاه رنگ در تصویر) به دلیل از بین رفتن لایه محافظ دندان (مینا)

اضافه شدن دلیل و احتمال از بین رفتن مینا

زمانی که لایه محافظ پوشاننده دندان نابود می شود، طبیعی است که دندانهایتان در خطر پوسیدگی قرار می گیرند.

ایجاد شکستگی و ترک بر روی دندان ها

با ضعیف شدن ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک لایه مینا اندام هاب درونی دندانها تجزیه می شود. در حاصل ترک و شکستگی در آنها زیادتر اتفاق می افتد.

شفافیت لایه بیرونی دندان ها

هر چه لایه مینا نازکتر شود، دندان شفاف تر به نظر می آید. همچنین امکان دارد به خاطر از بین رفتن درخشش طبیعی مینا، دندان تیره دیده شود.


اثر گذاری ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک برای رژیم های غذایی بر سلامت دهان و دندان
کم بودن مواد مغذي اثر غيرقابل جبران شدنی روي بافت هاي در حال رشد دندان می گذارد. رژيم غذايي در ۲ مرحله از شکل گيري دندان تاثیر گذار می باشد.

پیش از درآمدن دندان: وضعيت غذايي قابلیت این را دارد بر روي ترکيب شيميايي، ساختار و اندازه دندان موثر باشد. در حالت سوءتغذيه نخستین، دندان کودک به پوسيدگي استعداد پیدا می کند .

تاثیر سو تغذیه

اضافه بر این موضوع، وجود سوء تغذیه يا مسموميت در طول عمر بر درون عملکرد و خوب شدن بافت هاي دهانيموثر می باشد برای مثال کمبود فلورايد در بدن باعث مستعدتر شدن ميناي دندان به پوسيدگي شده در وضعیتی که مصرف بيش از حد فلورايد باعث به وجود آمدن لکه هاي سفيد وسیاه روي دندان مي شود.

بعد از در آمدن دندان: رژيم و عادت هاي خوراکی روي پوسيدگي دندان موثر می باشد؛ در حقیقت انتخاب غذا قابلیت این را دارد تا روند پوسيدگي را پر سرعت تر يا کمتر کند. عواملي مثل تعداد زمان های غذا خوردن و نشاسته هاي قابل تخمير شدن با اثرگذاری بر فعاليت باکتري موجود روي پيشرفت پوسيدگي تاثیر گذار می باشد.

مواد خوراکی دارای کلسيم و فسفر به تقويت دندان ها کمک های شایسته ای مي نماید. استفاده مکرر مواد غذايي اسيدي يا نوشيدني هايي مثل نوشيدني هاي گازدار باعث فرسايش ميناي دندان مي شود.

چه گونه ازبین رفتن مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک به صورت طبیعی دندان های خودمان را تقویت نمائیم؟
مواد لبنی مانند شیر و مانند پنير که پر از کلسيم و فسفرمی باشد، براي تقويت ميناي دندان مورد نیاز است. متخصص دندان پزشکی در ونک توصیه می کنند تا روزانه حداقل سه لیوان شیر مصرف نمائید و یا از محصولات لبنی بهره ببرید.
سیفیجات از جمله سبزي هاي برگ سبز مانند کلم بروکلي، برگ چغندر و … که پر از ويتامين k می باشد، در شکل گيري استخوان موثر می باشد. اسفناج غني از آنتي اکسيدان، ويتامين A، C، K، منيزيم، کلسيم و فسفر است و باعث تقويت دندان مي شود.

حیوانات دریایی مانند ساردين منبع عالي ويتامين D، کلسيم و فلورايد می باشند و در حفظ سلامت دندان ها تاثیر گذار هستند. همچنین ماهی ها دارای امگا3 بوده و قابلیت این را دارند در باقی نقاط بدن نیز به آنان کمک کنند.

شيرسويا که منبع عالي کلسيم می باشد، انتخاب خوبی براي افرادي می باشد که به شير گاو حساسيت دارند يا توانایی به تحمل لاکتوز نيستند.  مصرف مواد غذايي پر از پروتئين مثل گوشت، طيور، ماهي، تخم مرغ و … بسيار مفيد است.

چاي؛ چاي حاوي فلورايد به صورت طبیعی می باشد که ميناي دندان را تقويت و از فرسودگی دندان پيش گيري مي نماید. چاي با تقويت استخوان ها با پوکي استخوان نیز مبارزه می نماید.

ترمیم مینای دندان در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

عوامل داخلی زردی دندان در متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *