کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک
وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 19, 2019
ارتودنسی لينگوال در متخصص دندان پزشکی در ونک
ارتودنسی لينگوال در متخصص دندان پزشکی در ونک
آوریل 20, 2019
Show all
ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

توضیح ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

با پیشرفت سریع علوم مختلف، ارتودنسی نیز از نظر مواد و وسایل متحول شده است.

با توجه به ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران طولانی بودن زمان این نوع درمان  یکی از جنبه هایی که همیشه در درمانهای این چنینی مد نظر بیماران است ،استفاده از روشهایی می باشد که ارتودنسی معلوم نباشد. و چون امروزه این درمان در هر سنی امکان پذیر است، تقاضای بیماران برای درمانهای نامرئی رشد چشم گیری داشته است.

در این مطلب، شما با کاربرد صحیح و موثر ارتودنسی نامرئی، مزایا و معایب آن آشنا خواهید شد.

ارتودنسی لینگوال چیست؟

یکی از مواردی که به شدت ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران مورد توجه بیماران قرار دارد استفاده از روشی است که براکتها از داخل دندانها چسبانده شود و در دید نباشند. از انجایی که این درمان برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز نیاز به ابزار و تجهیزات بسیار ویژه دارد، امکان انجام آن در ایران با وجود امکانات کم فقط برای درمانهای ساده ممکن است.

البته در این موارد هم چسباندن براکتها از سمت داخل دندانها به شدت باعث آزار دیدن زبان بیمار شده و مشکلات بسیار زیادی را هنگام غذا خوردن برای بیمار به وجود می آورد. البته با پیشرفت علم و تکنولوژی ، هر روز انواع جدیدی از این براکتها وارد بازار میشوند مشکلات کمتری برای بیمار ایجاد کنند.

ارتودنسی لینگوال

روش دیگری که آن ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران هم مورد توجه است، استفاده ازپوسته های شفاف شیشه ایی مانند است و همانند قالبی روی دندان ها قرار می گیرد متحرک است توسط خود بیمار گذاشته و برداشته می شود.

روند درمان در این موارد اینگونه است که از دهان بیمار قالبی گرفته شده و با دستگاه های مخصوصی از قالبها اسکن سه بعدی شده و مدل دندانهای بیمار به صورت سه بعدی بازسازی می شود.

صاف شدن ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران دندانها مرحله به مرحله با کامپیوتر پیش بینی می شود تا زمانی که دندانها کاملا منظم شوند .

بسته به مشکل بیمار بین 10  تا 25 مرحله برای تکمیل درمان نیاز است و برای هر مرحله کامپیوتر با پرینتر سه بعدی مدل سه بعدی ایجاد می کند که برای آنها در هر مرحله یک پوسته شفاف ساخته می شود  و بیمار باید آنها را باید 3-4 هفته در دهان قرار داده و بعد از آن به ترتیب از بقیه استفاده کند تا نتیجه مورد نظر بدست آید.

ارتودنسی با براکت های سرامیکی

دراین روش که بیشترین سابقه ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران را در میان درمان های ارتودنسی نامرئی دارد، از براکتهای سرامیکی استفاده و بقیه مراحل و روش های درمانی با روش های بالا هیچ فرقی ندارد.

در این درمان، سیمی از بین براکت ها عبور می کند؛ در صورت استفاده از سیمهای معمولی فلزی نیز تنها یک خط نازک نقره ایی روی دندانها قابل مشاهده است. البته در این روش چون براکت ها بر روی سطح بیرونی دندانها چسبانده می شوند از فاصله بسیار نزدیک ، دیده می شوند ولی در کارهای روزمره، بیماران از نظر دیده نشدن آن ابراز رضایت می کنند.

همچنین این نکته نیز باید مد نظر باشد که ارتودنسی نامرئی در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران چون حرکت دندانها در این روش کندتر است، درمان مدت بیشتری طول میکشد. در مجموع این روش درمانی در میان روشهای دیگر ارتودنسی نامرئی در ایران، جامعیت و کارایی بیشتری  در میان بیماران را نیز به همراه دارد.

وسیع کننده کام در متخصص دندان پزشکی در ونک

توضیح جراحی فک و لثه در متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

موارد ابتدایی مواجهه با درد دندان ها در متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *