کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
معرفی رشته متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
معرفی رشته متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
مارس 27, 2019
تخفیف متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
تخفیف متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
مارس 28, 2019
Show all
آینده متخصص دندان پزشکی در ونک

 درباره آینده متخصص دندان پزشکی در ونک

امروزه آینده متخصص دندان پزشکی در ونک در کشور ایران نزدیک به ۱۲ هزار دندانپزشک وجود دارد و از سوی دیگر سالانه ۱۸ دانشکده دندانپزشکی دولتی و خصوصی موجود در کشور بیش از ۱۰۰۰ دندانپزشک تربیت می‌کنند. الان سوال اینجاست که آیا برای این تعداد فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی فرصت‌های کاری وجود دارد؟

درحال حاضر آینده متخصص دندان پزشکی در ونک در کشور ایران فرصت‌های کاری برای دندانپزشکان جوان به دو دلیل عمده محدودتر شده است که یکی از این دلایل پیشرفت بهداشت در کشور ایران است می باشد. یعنی خوشبختانه کشور ایران نیز مانند سایر کشورهای جهان در جهت پیشگیری و اهداف بهداشتی حرکت کرده و بسیاری از بیماری‌ها را مهار و کنترل کرده است.

در نهایت افراد کمتر به پزشکان و دندانپزشکان مراجعه می‌نمایند. از سوی دیگر در چند سال اخیر رشد پزشکان و دندانپزشکان نسبت به ضریب رشد جمعیت افزایش یافته است.  آینده متخصص دندان پزشکی در ونک برای مثال اگر تا چندین سال قبل به ازای هر ۲۵ هزار نفر یک دندانپزشک وجود داشت حال به ازای هر ۵ یا ۶ هزار نفر یک دندانپزشک موجود است.

خب ذکر عوامل فوق به معنای آن نیست که هیچ فرصت شغلی برای دندانپزشکان جوان وجود ندارد بلکه در بسیاری از شهرستانهای کشور، ایران هنوز شاهد کمبود دندانپزشک هستیم. یعنی در حالی که در بعضی از نقاط کشور به ازای هر ۲ هزار نفر یک دندانپزشک داریم، در نقاط محروم کشورمان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک دندانپزشک وجود دارد.

 

اضافه شدن تعداد دندانپزشک و بیکاری دندانپزشکان جوان 

افزایش تعداد دندانپزشکان جوان بدون کار تنها مشکل ایران نیست چون طبق بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های جوامع علمی خارج از ایران ، در سال ۲۰۳۰ میلادی بهداشت دهان و دندان مردم به مقداری خوب خواهد بود که دندانپزشکی عمومی به بخشی از پزشکی عمومی برخواهد گشت و رشته دندانپزشکی تنها بحث تخصصی پیدا می‌کند.

معرفی رشته متخصص دندان پزشکی در شرق تهران

استخدام متخصص دندان پزشکی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *